17.10.2009

Muhtelif ülkelere günde onlarca tır yollayıp bana mısın demeyen bünye bir adet Rusya tırıyla üç gündür uğraşmaktan error verdi.Ulen bu adamlar votkayı içip içip bizimle kafa buluyorlar yahu!! Neymiş efendim “virgülü üstten değil de alttan koymuşum”!!! Bu kadarda saçma salak sebepleri var yani. Ürünü gönderdiğimiz firmanın bir şirket ünvanı var Manas Destanı yanında dip not kalır. Ulen yaz yaz bitmiyor virgülü eksik koysan sorun oluyor. İhracatı yapan firma ,malı işleyen firma ve gümrükçüsü olarak bizim firma dahilindeki tüm personel sıyırmış durumda. Yazık lan şu Rusların yaptığını Çorumlu yapmaz :) Bu gün üçüncü ve son gün tır gümrük yaptı yaptı , yapmadı alacağım bir bidon benzin gidip yakacağım tırı.Bu ne be? Yeter artık!! Tamam yaş meyve sebzede ülkemin en büyük pazarı Ruslar ama onlarında bize tuz yalatmaya hakkı yok ki hemşerim..Lan oturtmuşlar oraya on tane prostatlı profesörü on güne bir prosedür değiştiriyorlar.. Tekerleme gibi oldu len ne güzel.:D.
Birde benim ağzımda elimde iyice bozuldu ya acilen kendime çeki düzen vermem gerekiyor , yoksa cidden birinin sinirli anına denk geleceğim bana bi ön düzen verecek :)
Hadi kal sağlıcakla..

12.10.2009

Bloğumun birinci yaşını doldurmuş bulunduğu şu müstesna günde 100. postumu yayınlamanın heyecanı ile dolup taşarken “çok sevgili lan buloğuma” iyiki seni yapmışım der gözlerinden öper birlikte daha nice seneler dilerim.Çok duygulandım ağliciiim..

Böyle günlerde şapşal insan sendromuna giriyorum resmen , doğum günlerinin yıl dönümlerinin ne bilim işte benim için özel olan her şeyin içine edebilme yeteneğim var doğuştan..Aynen bugünde olduğu gibi Dalya yazdım bitti !
Sürpriz parti falan yok ama illaki bloğuna bir yaş günü hediyesi vereceğiz diyorsanız ahada yanda durandan alıverin bitane :) Şaka şaka lan almayın sakın. Allah muhafaza depreştiğim bi zamanda kıyım falan yaparım neme lazım.

Neyse işte ne diyoduk; yazmışım yazmışım yazmışım aklıma ne geldiyse. Sonra bi bakmışım 100. yazım olmuş( bininci yazımda olur inşallah amin) Nerden bulmuşum o kadar çok yazacak şeyi bak ben bile hayret ettim kendime iyi mi :)

Bu yüzden bana bugüne kadar yorumlarıyla destek veren okuyucularıma, yazılarını okuyup fikir sahibi olduğum diğer blogculara ve blog yazmama sebep olan şahsa buradan teşekkürlerimi şeyederim.

Beni sizler var ettiniz :)

10.10.2009

Ofisimizin arka sokağına bim market açıldı ilk gün içeride çılgınca alışveriş yapan insanları görünce sevgili patronum mesai bitiminde ofisten iki elemanı gidip ucuz ne varsa almakla görevlendirmiş..Bizim akıllılarda fiyatlarına bile bakma gereği duymadan ellerline geçeni atmışlar market arabasına..Tam sayamadım ama en az otuz paket peçete , salamlar sosisler deterjanlar lavabo açıcılar oda parfümleri portakal kokulu çöp poşeti bile almışlar böyle şuursuzca alışveriş yapınca iki alışveriş arabası tepeleme dolmuş..Taşımak zor gelince de görevliden rica etmişler ofis yakın arabalarla götürebilir miyiz diye..Sonuç şu an ofisimizde odadan odaya marketçilik oynadığımız iki market arabamız var,arabaların varlığına biraz daha alıştığımız zaman birbirimizi de gezdiririz artık :) Ama bu arada ana haber bülteninde hırsızlıkta son nokta market arabası hırsızlığı başlıklı bi haberde güvenlik kamerası görüntülerinde iki şapşal görürseniz bilin ki onlar benim mesai arkadaşlarım,canlarım,ciğerlerim :) Birde şu bizim meşhuuuurr narenciye sezonumuz varya hani gecenin bir körüne kadar çalıştığımız heh işte o başladı blmem anlatabildim mi :)

Mali açıdan ömrümün en sefil dönemini yaşıyorum..Kredi kartı , taksitli alışveriş mağazaları ,faturalar elden alınan borç paralar.. Resmen battım..Eğer mapus damlarına düşersem bana yeşil don , samsun 216 bi’de boyfriend jeans getir hemi kuzum..

Selametle gözüm eyvallah..

;;